еМагазин

Tag : развод

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Љубомир Фрчкоски се разведе од сопругата Ирена

Редакција
Шефот на Мисијата на Македонија при Организацијата на Обединетите Нации (ООН) во Њујорк, Љубомир Фрчкоски се развел спогодбено од сопругата Ирена, објави Фокус. Сега веќе...
Забава

(Фото) Рики Мартин се разведува од сопругот

Редакција
Пејачот Рики Мартин (51) на социјалните мрежи соопшти дека по шест години брак се разведува од сопругот, уметникот Џван Јозеф (38). Тие се венча во...
ЖИВОТ

Расте бројот на склучени, но и на разведени бракови

Редакција
Бројот на склучени бракови во државава бележи пораст, но зголемување има и кај бројот на разведени бракови. Според последните податоци објавени од Државниот завод за...
Забава

Тамара се разведува

Редакција
По седум години брак пејачката Тамара Тодевска се разведува од поранешниот кошаркар Александар Димитровски-Мачка, со кога има две деца, потврди таа за  Убавина и здравје....
ЖИВОТ

Бројот на разводи лани зголемен за 25,2%

Редакција
Во 2021 година се случиле 1.964 разводи, што претставува зголемување од 25.2% во споредба со 2020 година, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во...
ЖИВОТ

Лани намалување и на браковите и на разводите

Редакција
Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на склучените бракови во 2020 година, во споредба со претходната година, е намален за 25.6 % и...
Забава ТОП СТОРИИ

По 27 години брак: Се разведува Бил Гејтс

Редакција
Една од главните вести во светот денеска е информацијата дека по 27 години брак се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс. Двајцата на социјалните мрежи соопштија...
ЖИВОТ

181 разводи за време на пандемијата со Ковид-19, бројот на бракови намален за 66.5%

Редакција
Бројот на склучените бракови во второто тримесечје од годината е намален за 66.5% во споредба со истиот период од 2019 година и изнесува 1.147 бракови,...
Локално

Сопружници пред развод со остар предмет и насилство „расчистувале“ расправија

Редакција
На 25.05.2020 во 22.15 часот во ОВР Прилеп, 40-годишен маж пријавил дека околу 19.30 часот во домот каде престојува неговата сопруга (28), со која се...
ЖИВОТ

Пејачката Велевска за разводот: Ставив крај на семејното насилство

Редакција
Деновиве медиумите објавија дека пејачката Елена Велевска се разведува од нејзиниот сопруг Марјан и по тој повод таа се огласи на социјалните мрежи. „Деновиве моето...