еМагазин

Tag : увозници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Три кривични пријави за увозници на овошје и зеленчук и десетина прекршочни

Редакција
Контролите на зелените пазари и кај увозниците на овошје и зеленчук ќе продолжат, граѓаните да пријавуваат доколку мислат дека има нерегуларности, изјави денеска министерот за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Добрата Влада, лошите трговци и загрижените граѓани

Редакција
Добрата Влада која се грижи за граѓаните донесе мерка за ограничување на маржите на лошите и алчни трговци и … го наруши синџирот на снабдување....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дел од увозниците на јужно овошје имале шпекулативен однос кон пазарот

Редакција
Дел од компаниите што увезувале јужно овошје во нашата држава намерно имале шпекулативен однос кон пазарот и тие артикли не ги појавувале со цел цената...