еМагазин

Tag : вељановски

Македонија

Џафери ќе го врати до судот барањето за Вељаноски

Редакција
Поради повикување на погрешен член од законот, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери ќе го врати до Кривичниот суд барањето за одземање...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судот побара од Собранието да му го одземе пратеничкиот имунитет на Вељаноски

Редакција
Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието. Од Судот за МИА...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанакиески се враќа во Шутка, притвор и за Ристоски, Вељаноски има пратенички имунитет

Редакција
Триесетдневен притвор е определен за Миле Јанакиески и Спиро Ристоски осомничени дека се дел од организаторите за настаните од 27. април во Собранието. Мерката притвор,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството ги гони Вељаноски, Јанакиески, Груевски и Ристоски како организатори за настаните од 27. април

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вечерва преку соопштение информира дека под истрага се пет лица кои се сомничат дека се...