еМагазин

Tag : Велешта

Локално ТОП СТОРИИ

Двајца мажи од Велешта во полициска станица во Струга тепале полицајци и прскале сведок со солзавец

Редакција
Две лица од селото Велешта во полициска станица во Струга тепале полицајци и се обиделе да им го одземат службеното оружје, а сведок кој давал...
Локално

Лице од Велешта со прострелни рани примено во струшката болница, полицијата го истражува случајот

Редакција
Педесет и петгодишно лице од Велешта денеска е примено во струшката болница со две прострелни рани во градниот кош. Случајот во полиција го пријавил лекар...
Локално

Пешак загина на патот кај селото Велешта

Редакција
Пешак загина синоќа во сообраќајна незгода на регионалниот пат Струга – Дебар, кај струшкото село Велешта. СВР Охрид денеска соопшти дека незгодата се случила околу...
Локално

Приведени двајца угостители од Велешта, работеле по дозволеното време

Редакција
На 25.12.2020 година, во времето од 21 до 24 часот, полициски службеници од ОВР Струга, во соработка со инспектори од Државниот пазарен инспекторат, извршија контроли...
Локално

Единаесет лица од струшко се тепале на бензиска пумпа во Велешта

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.Р.(42), С.Р.(48), Н.Р(49), Ј.Р.(30), Х.Р.(19), Ш.Р.(22), против 16-годишeн малолетник, сите од струшкото с.Октиси, како и...