еМагазин

Tag : Полициска станица

Локално

Кривична пријава против командир на полициска станица

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против З.С. вработен во Регионален центар Север на...
Македонија

Сведок за насилствата во Собранието: Пратеници зборуваа дека единствен начин за решавање на ситуацијата е да се отворат вратите на Собранието

Редакција
Никола Војминовски, кој е осуден за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април, денеска пред судот сведочи за крвавиот четврток во Парламентот, во...
Да помогнеме

Дедо изгубил внук, детето е во Полициска станица во Прилеп се бараат родителите

Редакција
На социјалните мрежи се шири апел за пронаоѓање на дедотот или на родителите на дете од Валандово, кое се изгубило во Прилеп. „Пронајдено е мало...