еМагазин

Tag : Полициска станица

Локално ТОП СТОРИИ

Двајца мажи од Велешта во полициска станица во Струга тепале полицајци и прскале сведок со солзавец

Редакција
Две лица од селото Велешта во полициска станица во Струга тепале полицајци и се обиделе да им го одземат службеното оружје, а сведок кој давал...
Локално

Полициската станица Аеродром привремено преместена во населба Лисиче

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека Полициската станица Аеродром е привремено преместена во населба Лисиче на ул. „Димитар Туриманџовски“ бр. 1. „Преместувањето е направено затоа...
Локално ТОП СТОРИИ

Велешанец се обидел да лиши од живот жена во полициска станица

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 26-годишен велешанец, осомничен за кривично дело – Убиство од член 123...
Локално ТОП СТОРИИ

Обвинителство прибира докази: Возачот кој на пешачки ја усмрти 24-годишната девојка од Радовиш, на распит во полициска станица

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје,...
Македонија

Ден Дончев бил на распит во Полициската станица Карпош, по разговорот си заминал

Редакција
Поранешниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев денеска бил повикан во Полициската станица Карпош и по извршениот разговор си заминал, потврдија за МИА од...
Локално

Скопјанец се повредил скокајќи од прозор при бегство од полициска станица

Редакција
На 11.05.2020 околу 20.15 часот во СВР Скопје, Ж.Ф. од Скопје пријавила дека нејзиниот брат Д.Ф.(31) физички го нападнал нивниот татко И.Ф.(62), информира МВР. Д.Ф....
Локално

Откриени 78 мигранти кај штипската населба Три Чешми

Редакција
Откриени се 78 мигранти кај штипската населба Три Чешми на патот во изградба Штип – Кочани. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштение до медиумите...
Локално

Кривична пријава против командир на полициска станица

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против З.С. вработен во Регионален центар Север на...
Македонија

Сведок за насилствата во Собранието: Пратеници зборуваа дека единствен начин за решавање на ситуацијата е да се отворат вратите на Собранието

Редакција
Никола Војминовски, кој е осуден за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април, денеска пред судот сведочи за крвавиот четврток во Парламентот, во...
Да помогнеме

Дедо изгубил внук, детето е во Полициска станица во Прилеп се бараат родителите

Редакција
На социјалните мрежи се шири апел за пронаоѓање на дедотот или на родителите на дете од Валандово, кое се изгубило во Прилеп. „Пронајдено е мало...