еМагазин

Tag : прозор

ЖИВОТ

(ВИДЕО) Пациентка со Ковид-19 снимена како излегува од прозорец во болницата во Гостивар

Редакција
Пациентка со Ковид-19 е снимена како излегува од прозорецот на болницата во Гостивар, а видеото заврши на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ МВР со детали за...
Локално

Скопјанец се повредил скокајќи од прозор при бегство од полициска станица

Редакција
На 11.05.2020 околу 20.15 часот во СВР Скопје, Ж.Ф. од Скопје пријавила дека нејзиниот брат Д.Ф.(31) физички го нападнал нивниот татко И.Ф.(62), информира МВР. Д.Ф....
Свет

Виролози: Отворете прозорци, пуштете го сонцето, вирусот нема крилја

Редакција
Претседателот на италијанскиот Висок здравствен институт, Силвио Брусаферо изјави дека нема докази дека вирусот циркулира во воздухот. Според достапните епидемиолошки податоци, главните начини за пренесување...
ЖИВОТ

(Фото) На прозорците на зградата на Влада се чува млеко, изгледа немаат фрижидер

Редакција
На социјалните мрежи се споделува фотографија на која се гледа дека на прозорците на зградата на Владата се чува млеко. Фотографијата потсетува на прозорците на...
Локално ТОП СТОРИИ

Четворица малолетни ученици фрлиле нивна соученичка низ прозор од школо во Аеродром

Редакција
На 02.10.2018 година во 07.50 часот во Полициската станица Аеродром, Е.Ц.(50) пријавил дека на 28.09.2018 година во периодот од 10.30 до 11.00 часот во основно...