еМагазин

Tag : влијание

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Заради покривање на енергетската криза грѓаните се оштетени за 220 милиони евра

Редакција
Ефектите на финансиската и енергетската криза врз политиките и граѓаните се тема на денешната дебата која се одржува во организација на Цивика мобилитас, а во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Борисов да ги праша Радев, Костадинов и Џамбаски за руското влијание за Пендиков во Македонија

Редакција
Откако македонските власти отворено посочија дека има руско влијание во случајот со инцидентот со Христијан Пендиков, секретарот на т.н. бугарски културен клуб “Цар Борис Трети“,...
Бизнис

Изборите може да влијаат на економијата, вели министерот Бектеши

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши смета дека предвремените избори ќе влијаат на економијата, но најавува дека Влада ќе почне активно да работи на забрзување на...
Македонија

Заев: Не ми паѓа на памет да влијаам врз институции и судови

Редакција
Секогаш сум бил за дијалог и изнаоѓање на решенија преку разговор. Премногу има поделби во Македонија и сите знаеме дека треба да си простиме. Апсолутно...