еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња и фирми на новата листа на должници на УЈП

На најновата листа должници на Управата за јавни приходи (УЈП), на која има 2.043 правни лица и 2.062 физички лица, традиционално доминираат јавните и државните претпријатија.

Па така на истата уште се Македонско-радио телевизија, Македонија пат, Македонски шуми, јавни комунални претпријатија од Тетово и Гостивар…, но и приватни фирми како Трансмет или фудбалкиот клуб Вардар АД, винарската визба Повардарие…

Лидер на листата е охридски Отекс.

Целата листа, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Листа на должници на УЈП: Колку и должи Бајруш Сејдиу на државата?

Листа на должници: Се намалува бројот на граѓани и фирми кои и должат на државата

Проверете дали сте на новата листа на должници на УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да ја почитуваат одлуката на гласачите или одиме на предвремени избори

Никола Осило

(ВИДЕО) Иванов во ОН: Единствена вистина е дека ние сме Македонци, а нашата држава е Република Македонија

Никола Осило

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Елизабета Постоловска со скромен анкетен лист

Редакција