еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Анѓушев најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги во институциите

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги преку мензи, ресторани и бифеа во рамките на институциите, покажува Алатката на отчетност на Владата за периодот јуни-ноември 2018.

Па така, на авионски карти Анѓушев потрошил 425.805 денари во периодот јуни-ноември 2018, напроти 369.173 денари во 2017 година.

На угостителски услуги преку мензи, ресторани и бифеа во рамките на институциите потрошил 445.663 денари, наспроти 247.994 денари во 2017 година.

На хотелско сместување во странство во 2018 потрошил помалку од 2017 година, односно 202.173 денари наспроти 216.321 денари во 2017 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На што најмногу пари потрошила Шекеринска

Колку пари на граѓаните потрошил премиерот Заев на ресторани и хотелско сместување

Министерот Фазлиу не ги бендисува мензите по институциите, повеќе си претпочита ресторани

Колку потрошиле владините функционери на кафани, телефон, авиобилети за шест месеци

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жешкиот костен“ во рацете на пратениците: Каква е постапката за промена на Уставот?

Никола Осило

„Ајдее, Шилегов ќе ги простувал кафанските долгови на преку 200 граѓани“: Твитер за највата за отпис на долгови за струја

Редакција

(Галерија) Parfois party колекција 2018/19: Повесели денови, позабавни ноќи

Редакција