еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на ПИОМ за телекомуникациски услуги „тежок“ 420.000 евра

Фондот на пензиското и инвалидското осигурување по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски услуги(фиксна телефонија, интернет, метроетернет и VPN линии) и поддршка на услугите склучи договор со „Македонски Телеком“ во вредност од 25,9 милиони денари или околу 420.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски телеком доминира на пазарот на Интернет со широк опсег

„Македонски телеком“ има поголем удел од „Оне.Вип“ во приходите од мобилна телефонија

„Македонски телеком“ бележи раст, а „Оне.Вип“ пад во уделот на пазарот на мобилна телефонија

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

ПИОМ пред колапс: Издатоците за пензии се зголемиле за 45% за шест години

ПИОМ ќе пропадне без буџетски пари: Бројот на пензионери расте побрзо од бројот на вработени

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што пишува во изборната програма на Блерим Река: Нула проблеми со соседите, стабилна мултиетничка република

Редакција

(Галерија) Домашниот путер од лешници изработен од Пеце е вистински хит, бидејќи е повкусен и од „Нутела“

Силвана Жежова

Преку Македонската берза продадени акции од „Еуросиг осигурување“ за 3,7 милиони евра

Никола Осило