еМагазин

Tag : ЕВН Македонија

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Наградени најдобрите учеснички во „Предизвик за средношколки“, проект на ЕВН Македонија

Редакција
ЕВН Македонија го закружи својот предизвик за средношколки „Приклучок за вештини“ со доделување награди на најдобрите учеснички, симболично на Меѓународниот ден на жената, информираат од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Вработените на ЕВН волонтираа во училиштето за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ – Скопје

Редакција
ЕВН Македонија преку програмата „ЕВН Волонтира“ и годинава продолжува да ги поддржи своите вработени при реализација на волонтерски активности за доброто на заедниците, информираат од...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) ЕВН е австриски лидер на GreenTech во Северна Македонија

Редакција
По повод конференцијата на Обединети нации (ОН)  за климатски промени која ќе се одржи во Глазгов, Advantage Austria ја истакнува Австрија како лидер на GreenTech....
Локално

ЕВН Македонија со осуда на инцидентот во Тетово, преземаат мерки за поголема заштита на вработените и имотот

Редакција
ЕВН Македонија во врска со вчерашниот инцидент во Тетово изрази осуда на секаков вид на насилство и вандализам. Поради инцидентот најавуваат поголема заштита за вработените...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) ЕВН Македонија ја почна неделата на новогодишни донации

Редакција
Последната недела во годината, ЕВН Македонија ја посветува на новогодишните донации, информираат од компанијата. На новогодишните подароци денеска се радуваа деца на семејства во социјален...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕВН наградена за унапредување на човековите права во бизнисот

Редакција
ЕВН Македонија е една од првите компании добитници на наградата за унапредување на човековите права во бизнисот, информираат од компанијата. Ова престижно признание се доделува...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Две национални награди за проектите на ЕВН за Електромобилност и Знаковен јазик

Редакција
Проектот на ЕВН Македонија „Електромобилност со ЕВН“ ја освои првата награда во категоријата однос кон животната средина на доделувањата на наградите за Најдобри општествено одговорни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Продолжува волонтерската програма на ЕВН

Редакција
Продолжува програмата „ЕВН Волонтира“ чија што цел е да го мотивира волонтерството кај вработените во ЕВН Македонија. Покрај досега реализираните над 30 волонтерски проекти, вработените...