еМагазин

Tag : касами

Македонија ТОП СТОРИИ

Касами, Гаши, Меџити и Таравари за македонските избори кај косовскиот премиер Курти

Редакција
По посетата на САД, лидерите на партиите кои ја сочинуваат коалицијата „Европски сојуз за промени“, Билал Касами, лидер на Беса, Африм Гаши, лидер на Алтернатива...
Македонија ТОП СТОРИИ

Касами уценува за уставните измени

Редакција
Сѐ додека не се внесе промената на формулацијата од 20 отсто јазикот што го зборуваат граѓаните во албански јазик, пратениците на БЕСА нема да ги...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Го видоа ли од НАТО знамето на „голема Албанија“ во Тетово

Редакција
Само неколку дена откако во Тетово за време на посетата на косовскиот премиер Албин Курти, се веше знаме со карта на „голема Албанија“, вчера исто...
Македонија ТОП СТОРИИ

Касами не се огради од знамето на “голема Албанија“, таква иконографија имало и порано, ама никој не бил казнет

Редакција
Претседателот на Движење Беса и градоначалник на Тетово, Биљал Касами на прес-конференција во партиското седиште коментираше дека прекршочните пријави за него поради пречекот на косовскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прекршочни за Касами и Ганиу, не ги испочитувале државните симболи при посетата на Курти

Редакција
Министерството за внатрешни работи, поточно Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал, во координација со Секторите за внатрешни работи Скопје и Тетово...
Македонија ТОП СТОРИИ

Касами, Меџити и Гаши не се оградија од знамето со карта на „Голема Албанија“ кое се вееше во Тетово

Редакција
Градоначалникот на Општина Тетово, Билал Касами, поранешниот функционер на ДУИ, Изет Меџити, кој сега формира нова партија, Демократско движење и Африм Гаши, претседателот на Алтернатива, која...
Македонија ТОП СТОРИИ

Mеџити, Касами и Гаши се обединуваат во опозициски блок

Редакција
Изет Меџити, кој излезе од ДУИ и најави дека ќе формира ново политичко движење, по денешната средба со лидерите на Беса и Алтернатива, Биљал Касами и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Тетово е главен град на ѓубрето, загадувањето и урбаната мафија

Редакција
Кога функционерите во Македонија не се способни да го спроведат тоа за што биле избрани, по некое непишано правило „играат“ на националистичката карта, без притоа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Осуда за изјавата на Касами од ЛДП и СДСМ

Редакција
Во недостаток на идеи и проекти дел од опозициските партии продолжуваат да играат на картата на национализмот и да се обидуваат да ги влошат меѓуетничките...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Касами Тетово е главен град на Албанците во Македонија

Редакција
Бројни реакции на социјалните мрежи и во јавноста предизвика Фејсбук статусот на градоначалникот на Тетово и лидер на Беса, Билал Касами. -Добредојдовте во албанскиот главен...