еМагазин

Tag : Кавадрци

Македонија

Нови 46 случаи на Ковид-19 во Тиквешко, најмладиот заболен има 11 години

Редакција
Здравствен работник од Кавадарци е меѓу новозаболените од Ковид-19 во Тиквешијата, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци....
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Кавадарци доби ново осветлување

Редакција
Кавадарци доби ново улично осветлување, еден од последните реализирани проекти на Општината. Откако со неа раководи Митко Јанчев, градот доживува ренесанса, коментираат неговите жители, во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Фондацијата „Saint-Gobain Initiatives“и „Хабитат Македонија“ ќе го реконструираат Центарот за помош на лица со ментален хендикеп „Порака“ во Неготино

Редакција
Фондацијата Saint-Gobain Initiatives со седиште во Франција и Хабитат Македонија, дел од мрежата на „Habitat for Humanity Internationa“, потпишаа договор за соработка кој вклучува финансиска...
Локално

Речиси секој ден пожар во кавадаречко

Редакција
Сто и петнаесет пожари се регистрирани од почетокот на годината во кавадаречко. Полицијата денеска свика состанок на кој претставници од неколку надлежни институции разговараа за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Кавадарци за привремени вработувања вреден 210.000 евра

Редакција
Општина Кавадарци по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со Агенцијата за привремени вработувања „Мотиви“ од Скопје. Вредноста на склучениот...