еМагазин

Tag : кочан

Македонија ТОП СТОРИИ

Сеад Кочан со полиција спроведен во Идризово, судот му го одби новото барање за одложување на казната

Редакција
Откако Основниот суд Скопје 1 му го одби новото, трето барање за одложување на затворската казна од четири години и осум месеци за случајот „Труст“...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Кочан во болница, побарал ново одложување на издржувањето на затворската казна

Редакција
Бизнисменот Сеад Кочан, кој за случајот „Труст“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е осуден на четири години и осум месеци затвор, доставил ново барање за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Кочан ѕвонел в затвор, никој не му кревал…“: Твитер реакции зошто бизнисменот се уште не е во Идризово

Редакција
Бизнисменот Сеад Кочан се уште не се јави во затворот Идрзизово за отслужување на казната за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Телевизијата 24...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор …“: Твитер „поцрвене“

Редакција
Огромен број реакции на социјалните мрежи има по оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, апсењето на Боки 13, повикот за лидерска средба на премиерот...