еМагазин

Tag : лариса

Балкан

Македонка која живее во Лариса за МИА: Беше морничаво, тресе цело време по големиот земјотрес

Редакција
Сега сме надвор, бидејќи тресе цело време. За време на земјотресот беше морничаво, прво бучеше, а потоа тресеше, раскажува Виолета Димкова, Македонка која живее во...
Балкан ТОП СТОРИИ

Силен земјотрес од 6,3 степени ја погоди Централна Грција, а ударот се почувствува и на Балканот

Редакција
Силен земјотрес со магнитуда од 6,3 степени ја погоди Централна Грција. Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета. Епицентарот на земјотресот бил 22...
Балкан

Корона вирусот „допатува“ до грчкиот остров Миконос: Заболени осум вработени во бар на плажа

Редакција
Бројот на новозаболени со Ковид-19 во Грција и понатаму од ден на ден се зголемува. Според последните податоци во земјата се регистрирани 153 нови случаи,...
Балкан

(ВИДЕО) Во Лариса против Догoворот од Преспа со трактори

Редакција
Денеска, за кога е закажан нов протест против Договорот од Преспа, во Атина, додека истиот е пред ратификација во грчкиот Парламент, за името Македонија и...