еМагазин

Tag : Мајк Зафировски

Македонија ТОП СТОРИИ

Дали е мудро повторно да се отвора прашањето со Грција?, вели Мајк Зафировски за Договорот од Преспа

Редакција
Дали е мудро повторно да се отвора прашањето со Грција?, прашува во интервју за 360 степени емитувано на МРТ1, Мајк Зафировски од Македонија2025, познат македонски...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонија2025 доделува стипендии за кариерно усовршување на извршни директори и менаџери во САД

Редакција
Меѓународната невладина организација Македонија2025 го објави повикот за аплицирање на престижната Програма за извршни директори – Зафировски, преку која се доделуваат стипендии за светски познатата...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Како Марчело Клауре стана еден од најбогатите инвеститори благодарение на Мајк Зафировски: „Трчав со него во 6 наутро, едвај го стигав и му ја кажував визијата за бизнисот“

Силвана Жежова
Еден од најбогатите луѓе во светот, Марчело Клауре, инвеститор и главен извршен директор на „Софт бенк“, на Самитот на Македонија 2025, ја раскажа приказната како...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Светот за 10 години ќе доживее таква промена, што не се случила во изминатите 200, рече еден од најбогатите луѓе на светот, Марчело Клауре на Самитот на Македонија 2025

Силвана Жежова
Инвеститорот Марчело Клауре од „Софт бенк“, кој е еден од најбогатите луѓе во светот, на онлајн интервјуто со еден од најуспешните македонски бизнисмени во дијаспората...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонија2025 доделува шест стипендии за кариерно усовршување на извршни директори и менаџери во САД

Редакција
Меѓународната невладина организација Македонија2025 го објави повикот за аплицирање на престижната Програма за извршни директори – Зафировски, преку која се доделуваат стипендии за светски познатата...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Кој дојде на донаторската гала-вечера на која се одбележаа 10 години од постоењето на Македонија2025

Редакција
Невладината меѓународна организација Македонија2025 го прослави своето десетгодишно постоење, со организирање на донаторска гала-вечера на 8-ми ноември. Пред публика составена од преку 400 гости, видни...