еМагазин

Tag : Ангелка Пеева Лауренчиќ

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Движењето за креативност „Иво Лауренчиќ“ и „Арс Ламина“ на Меѓународниот ден на детето ги промовираа авторите и илустраторите на „Новите бајки од Македонија“

Редакција
На одбележувањето на Меѓународниот ден на детето – 1 јуни, беше промовирана едицијата „Нови бајки од Македонија“, со што се збогати македонската литература за деца....
ТОП СТОРИИ Убава приказна

„Современи бајки од Македонија“ –  нов проект на Движењето за креативност „Иво Лауренчиќ“ и „Арс ламина“

Редакција
По големиот успех на изданијата „Бајки од Македонија“, Движењето за поддршка на креативноста Иво Лауренчиќ – „Браво Сине!“ во соработка со издавачката куќа „Арс ламина“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ангелка Пеева Лауренчиќ со признание за „Истакнат ротаријанец на годината“

Редакција
На почетокот на ротаријанската година, која започува на први јули, Сојузот на Ротари клубови на РСМ избра ново раководство. На местото на досегашниот координатор, Зоран...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) „Бајки од Македонија за цела година“ – нови волшебни приказни за љубителите на имагинарниот свет

Редакција
Најмладите љубители на безвременските приказни во кои сѐ е можно, но и возрaсните кои веруваат во моќта на имагинацијата, отсега имаат нови приказни, по една...
Македонија

Ангелка Пеева Лауренчиќ можен кандидат на ЛДП за претседателските избори

Редакција
Доколку Либерал – демократската партија на претседателските избори излезе самостојно нејзин кандидат ќе биде Ангелка Пеева Лауренчиќ, пренесе партијата на својот Фејсбук профил. Таа беше претседател...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Кој дојде на донаторската гала-вечера на која се одбележаа 10 години од постоењето на Македонија2025

Редакција
Невладината меѓународна организација Македонија2025 го прослави своето десетгодишно постоење, со организирање на донаторска гала-вечера на 8-ми ноември. Пред публика составена од преку 400 гости, видни...
На кафе во Кантина

Пеева-Лауренчиќ: ПР-от е уметност, а пропагандата порнографија

Силвана Жежова
Агенцијата „Имиџ ПР“ одбележа 15 години од работењето, а кога првиот човек на компанијата Ангелка Пеева Лауренчиќ ќе се наврати на тој период, вели дека...