еМагазин

Tag : фондација

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Фондацијата „Трајче Мукаетов“ доделува 42 нови стипендии

Редакција
Фондацијата „Трајче Мукаетов“ дванаесетта година по ред, доделува стипендии на студенти на Фармацевтскиот и Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје. Годинава,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„И од Битола се може(и)“ започнуваат со втора сезона бизнис предавања

Редакција
ПРЕДА Плус Фондацијата започнува со втора сезона на проектот „И од Битола се може(и)“ со инспиративно едукативно предавање кое ќе се одржи на 3-ти септември,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Партнерство на УНИЦЕФ и Фондацијата Телеком за Македонија

Редакција
Фондацијата Телеком за Македонија и УНИЦЕФ објавија партнерство за проширување на можностите за вклучување на децата и младите со попреченост во дигиталното општество. Партнерите, заедно...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Каде ќе им оди душата: Фондацијата „Допир“ преку лажни профили собирала донации, кривична пријава за две лица

Редакција
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против М.Ш. (53) и А.Ш. (49) поради постоење основано сомнение...
Убава приказна

За 11 години, компанијата Алкалоид вложила 1,35 милиони евра во стипендирање лекари и фармацевти

Редакција
Компанијата „Алкалоид“ во изминативе 11 години вложила над 1,35 милиони евра во стипендирање идни лекари и фармацевти, информираше генералниот директор Живко Мукаетов на денешната промоција...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ доделува 40 нови стипендии

Редакција
Фондацијата „Трајче Мукаетов“ и единаесетта година по ред, доделува стипендии на студенти на Фармацевтскиот и Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје....
Македонија

Притвор за екс-градоначалникот на Демир Капија: Фондација основана од Општината му ја отстапил на роднина

Редакција
Постапувајќи по кривичната пријава поднесена од Управата за финансиска полиција, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе...
Убава приказна

Петти роденден: Како се роди еМагазин

Редакција
По долгодишно новинарско следење пред се на бизнисот во Македонија, јас и уште тројца колеги, одлучивме работите да ги земеме во свои раце и практично...