еМагазин

Tag : чифлиганец

Македонија

Чифлиганец: Сум немал никакава средба за „Рекет“, ниту во мојот, ниту во нечиј друг стан

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев, кој денеска во Кривичниот суд се појави во својство на сведок во случајот „Рекет“ меѓудругото рече дека и обвинителката Лиле Стефанова преку...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ванчо Чифлиганец преку „Адора инженеринг“ во милионски поход по акции од Комерцијална банка

Никола Осило
Градежната компанија „Адора инженеринг“ во сопственост на бизнисменот Ванчо Чифлиганец ја забетонира позицијата – најголем поединечен акционер во Комерцијална банка откако завчера купи 5.300 обични...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Ванчо Чифлиганец: Од професор до еден од најголемите акционери во Комерцијална банка

Никола Осило
Зацврстувањето во акционерската структура во Комерцијална банка го сврте вниманието кон Ванчо Чифлиганец, еден од најпознатите бизнисмени во земјава кој преку неговата градежна компанија „Адора...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителката од СЈО, Стефанова: Јанева ни наложи да ги затвориме предметите и осомничените да не одат во затвор

Редакција
Преку соопштение по денешните нови снимки кои ги објави италијанскиот весник Ла Верита, а во кои се споменува и нејзиното име, се огласи и обвинителката...