еМагазин

Tag : чифлиганец

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Адора Инженеринг“ купи 10.592 акции од „Комерцијална банка“

Редакција
„Комерцијална банка“ АД Скопје преку Македонската берза ја известува јавноста дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице „Адора Инженеринг“ ДООЕЛ Експорт – Импорт...
Бизнис

Чифлиганец преку Адора инженеринг ја зацврстува довербата во Комерцијална банка

Редакција
Адора инженеринг деновиве ја зголеми сопственичката структура во една од најреномираните банки во земјава- Комерцијална банка АД Скопје. Правното лице Адора инженеринг ДООЕЛ Скопје, сега...
Македонија

Чифлиганец: Сум немал никакава средба за „Рекет“, ниту во мојот, ниту во нечиј друг стан

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев, кој денеска во Кривичниот суд се појави во својство на сведок во случајот „Рекет“ меѓудругото рече дека и обвинителката Лиле Стефанова преку...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ванчо Чифлиганец преку „Адора инженеринг“ во милионски поход по акции од Комерцијална банка

Никола Осило
Градежната компанија „Адора инженеринг“ во сопственост на бизнисменот Ванчо Чифлиганец ја забетонира позицијата – најголем поединечен акционер во Комерцијална банка откако завчера купи 5.300 обични...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Ванчо Чифлиганец: Од професор до еден од најголемите акционери во Комерцијална банка

Никола Осило
Зацврстувањето во акционерската структура во Комерцијална банка го сврте вниманието кон Ванчо Чифлиганец, еден од најпознатите бизнисмени во земјава кој преку неговата градежна компанија „Адора...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителката од СЈО, Стефанова: Јанева ни наложи да ги затвориме предметите и осомничените да не одат во затвор

Редакција
Преку соопштение по денешните нови снимки кои ги објави италијанскиот весник Ла Верита, а во кои се споменува и нејзиното име, се огласи и обвинителката...