еМагазин

Tag : Никола Војминовски

Македонија

Обвинителството ќе се истражува кој помогнал во бегството на Војминовски

Редакција
Јавното обвинителството би се вклучило со кривичен прогон против лица кои евентуално му овозможиле бегство на обвинетиот Никола Војминовски, осуден за нападот врз пратеникот Зијадин Села,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Војминовски му прави „друштво“ на Груевски: Распишана меѓународна потерница за осуденикот за обид за убиство на Села

Редакција
За Никола Војминовски, кој е осуден за обид за убиство на лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, а за кој вчера беше соопштено дека...
Македонија

Алијансата за Албанците за бегството на Војминовски: Убиена последната надеж дека правдата ќе се врати во Македонија

Редакција
Бегство на Никола Војминовски и амнестијата на другите осуденици за 27 април покажува дека затворите се изградени само за Албанците, и осудените Македонци или треба...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за бегството на осудениот за напад на Села: „Биланс: 1 киднапиран 37 избегани 78 амнестирани“

Редакција
Лавина од реакции на социјалните мрежи за бегството на Никола Војминовски, осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села. Најмногу критики...