еМагазин

Tag : Око

Да помогнеме

Малиот Лука Јовановски го изгубил едното око, борбата продолжува за да се сочува другото

Редакција
Малиот Лука веќе една ипол година се лекува во Истанбул, Турција, борејќи се против ретката болест која ги напаѓа очите (Ретинобластом или тумор на очи)....
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството почна истрага за изградбата на мостот „Око”

Никола Осило
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за...