еМагазин

Tag : приход

Балкан ТОП СТОРИИ

Грција лани сруши рекорд во туризмот, ја посетиле 33 милиони туристи

Редакција
Речиси 33 милиони туристи ја посетиле Грција лани, што претставува рекорд, пренесуваат тамошните медиуми. Остварени се приходи од 20,5 милијарди евра, со што е срушен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Лани скопјанка имала најголем доход, највисока плата имал стружанец, а тетовец имал најголем доход од игри на среќа

Редакција
Во 2020 година скопјанка остварила најголем годишен доход по сите основи од годишната даночна пријава, највисока плата имал стружанец, тетовец имал најголем доход од игри...
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП: Скопјанка за една година остварила бруто приход од 17 милиони евра

Редакција
Најбогатиот граѓанин во државата е жителка на Скопје која, во 2018 година ја има остварено и највисоката капитална добивка во последните 10 години. Бруто приходите...
Бизнис

Пораст на приходите на „Прилепска пиварница“

Редакција
„Прилепска пиварница“ во 2018 година оствари вкупен приход во износ од 1.923.188.279 денари кој во споредба со остварениот вкупен приход во 2017 година бележи пораст...