еМагазин

Tag : Сопиште

Локално

Тешко повреден жител на Сопиште откако го прегазил багер

Редакција
На 14.01.2020 во 19.00 часот во СВР СКопје било пријавено дека во с.Сопиште, скопско, додека П.А.(30) од с.Ракотинци, скопско, управувал работна машина-багер, со скопски регистарски...
Локално

Неколкумина лица повредени во сообраќајка во Сопиште

Редакција
На 23.10.2020 во 18,20 часот било пријавено дека во Сопиште-скопско се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано...
Локално

Изгаснати сите пожари на територијата на Скопје

Редакција
Пожарот кај населбата Пинтија е изгаснат, информираат утринава од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје. Пожарот избувна вчера околу 11:30 часот во шумскиоит реон над...
Локално

Скопје под огнена опсада: Пожар во близина на фабрика за пиротехнички средства во Сопиште

Редакција
Ставен е под контрола пожарот над скопската населба Пинтија, кој избувна денеска. Во пожарот беше зафатена мешана шума на поголема површина. Како што информираат од...
Локално

Кривична пријава за поранешен секретар на Општина Сопиште

Редакција
Против Б.Д.(69) од Скопје, поранешен секретар на Општина Сопиште, поднесена е кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, поради постоење основи на...
Локално

Трагедија во Сопиште: Во опожарена куќа изгоре неподвижен старец

Редакција
На 13.12.2018 година во 20,20 часот на улица “1” во село Сопиште, скопско настанал пожар во куќа, по што опожарени биле две соби, a во...