еМагазин

Tag : Стефанос Каселакис

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Солун хомофобични напади врз лидерот на СИРИЗА и две лица од ЛГБТ заедницата

Редакција
Во саботата стотина лица на плоштадот Аристотелос во Солун, Грција, нападнаа две лица на ЛГБТ заедницата, а шокатните снимки ги преплавија социјалните мрежи. Αδυνατώ να...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Во геј бар лидерот на Сириза ја славеше легализацијата на истополовите бракови во Грција

Редакција
Грчкиот Парламент синоќа ги легализираше истополовите бракови и стана првата православна земја во светот која го направила тоа. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Грција стана првата православна земја...
Балкан ТОП СТОРИИ

Бракот на Стефанос Каселакис, лидерот на СИРИЗА, нема да биде признаен во Грција

Редакција
Новиот лидер на најголемата опозициска партија во Грција, СИРИЗА, Стефанос Каселакис вчера во Њујорк, САД, стапи во брак со американецот Тејлор Макбет, а истиот нема да...
Балкан ТОП СТОРИИ

Стефанос Каселакис, лидерот на СИРИЗА, денеска ќе се омажи за партнерот Тејлор

Редакција
Топ вест во грчките медиуми е дека новиот лидер на најголемата опозициска партија, СИРИЗА, Стефанос Каселакис, денеска во Њујорк ќе се омажи за својот партнер...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Грчките медиуми „полудеа„ по Стефанос Каселакис, новиот лидер на СИРИЗА

Редакција
Наместо огромната штета од двете невремиња кои за три недели ја погодија Грција, ударна вест во грчките медиуми е новиот лидер на СИРИЗА, Стефанос Каселакис,...
Балкан ТОП СТОРИИ

Новиот лидер на СИРИЗА, Стефанос Каселакис ќе оди во војска

Редакција
Новиот лидер на СИРИЗА, Стефанос Каселакис, кој е главна тема во Грција, ќе мора да отслужи воен рок, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Бидејќи...
Балкан ТОП СТОРИИ

Кој е Стефанос Каселакис, новиот лидер на СИРИЗА

Редакција
Бизнисменот Стефанос Каселакис (35) е новиот лидер на грчката опозициска партија СИРИЗА. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Стефанос Каселакис е новиот лидер на СИРИЗА Тој доаѓа на местото...
Балкан ТОП СТОРИИ

Стефанос Каселакис е новиот лидер на СИРИЗА

Редакција
Стефанос Каселакис (35) е новиот лидер на најголемата грчка опозициска партија СИРИЗА. Тој победи убедливо на вториот круг за нов претседател на партијата, откако претходно...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Грчките медиуми „опседнати“ со Стефанос Каселакис, можниот нов претседател на СИРИЗА

Редакција
Бизнисменот Стефанос Каселакис, кој победи во првиот круг за избор на нов претседател на СИРИЗА, откако Алексис Ципрас поднесе оставка, стана топ тема во Грција, пренесува...
Балкан ТОП СТОРИИ

Кој е Стефанос Каселакис, можниот нов претседател на СИРИЗА

Редакција
Стефанос Каселакис (35) води во изборот за нов претседател на грчката опозициска партија СИРИЗА, откако претходно Алексис Ципрас поднесе оставка. Тој доби 45,47% од гласовите,...