еМагазин

Tag : Трајковски

Македонија

За сведок ќе биде повикана и Катица Јанева: Судењето за „ТНТ“ почна од почеток

Редакција
На денешното рочиште за случајот „ТНТ“, за кој судењето почна од почеток, одбраната побара случајот да се стави во мирување се додека не се донесе...
Македонија

Ново рочиште за „ТНТ“, обвинетиот Трајковски доби адвокат по службена должност

Редакција
Во Основниот кривичен суд Скопје за денеска е закажано ново рочиште за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски и покрај...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Гласовите со кои Киро Глигоров стана претседател „научна фантастика“ за Пендаровски и Силјановска

Редакција
Според првичните резултати објавени на веб страницата на Државната изборна комисија (ДИК) од обработени 99,57 отсто од гласовите, за Стево Пендаровски гласале 322.605 граѓани, за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Редакција
Националниот кординатор за НАТО, Стево Пендаровски е еден од можните кандидати за претседател на државата, како заеднички кандидат на владејачките СДСМ и ДУИ. Кој ќе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за синусите на Александар Трајковски: „Д-р Груевски врши преглед на простата секој вторник и четврток“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика објавата на фотографијата на која што Александар Трајковски се гледа во друштво на екс-премиерот Никола Груевски во Будимпешта,...