еМагазин

Tag : Јана Арсовска

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина Јана Арсовска, девојката борец за која се немаше слух за помош

Редакција
Почина Јана Арсовска, девојката за која се собираше хуманитарна помош поради заболување од канцер. За нејзината борба со болеста таа информираше на нејзината фејсбук-страница, а...
Да помогнеме

Хуманитарен концерт на популарните 2Бона и Мили за Јана Арсовска

Редакција
Утре во A1 арената (СЦ Борис Трајковски) ќе се одржи концерт на македонските мегаѕвезди 2Бона и популарниот Мили од соседна Србија, кој ќе има и...
Да помогнеме

За Јана Арсовска се отворени донациски броеви: После две трансплантации потребна е имунотерапија

Редакција
Јана Арсовска на нејзиниот фејсбук-профил сподели низ што се поминала последните неколку години поради заболување од канцер и информираше дека била одбиена од државата за...
ЖИВОТ

Одбиена да прима парична помош за нега: Јана Арсовска за една година поминала две трансплантации на матични клетки и опасни хемотерапии

Редакција
Јана Арсовска на нејзиниот фејсбук-профил сподели низ што се поминала последните неколку години поради заболување од канцер и информираше дека била одбиена за финансиски средства...