еМагазин

Tag : часовник

Свет

(Видео) „Часовникот на смртта на Трамп“ на Тајмс Сквер во Њујорк ги брои починатите од корона вирусот

Редакција
На Тајмс Сквер во Њујорк е поставен „Часовникот на смртта на Трамп“ кој го покажува бројот на смртни случаи од коронавирусот во САД, за кој...
ЖИВОТ

Царината заплени часовник вреден 35 илјади евра

Редакција
Во текот на месец декември, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што се задржани луксузен часовник, облека, обувки, цигари, компјутери, печатар,...
ЖИВОТ

Викендов почнува зимското сметање на времето

Редакција
Наредниов викенд почнува зимското сметање на времето што значи дека стрелките на часовникот во сабота кон недела ќе се вратат еден час наназад. Зимското сметање...
Техно

Galaxy Watch Active2: Дизајниран за балансирање на велнес-можностите со подобрено вмрежување

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. денес го претстави Galaxy Watch Active2, најновиот додаток на Samsung Galaxy портфолиото на паметни часовници. Како дел од Galaxy семејството, Galaxy Watch...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почна летното сметање на времето: Стрелките на часовникот се поместија за еден час понапред

Редакција
По полноќ започна летното сметање на времето така што, стрелките на часовникот се поместуваат за еден час нанапред. Донесувањето на оваа одлука придонесува кон следење...
ЖИВОТ

Летното сметање на времето започнува во недела

Редакција
Летното сметање на времето ќе започне на 31 март во 2 часот по полноќ, така што, стрелките на часовникот се поместуваат за еден час нанапред....
Е-излог ТОП СТОРИИ

Parfois лансира нов хибриден часовник за следење на дневната физичка активност

Редакција
Parfois за прв пат лансира часовник кој совршено ги комбинира стилот и функционалноста. Activity Watch е хибриден часовник со едноставен дизајн, кој овозможува следење на...