еМагазин

Tag : кавга

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Кавга на Арсовска и Славевски во Советот на Град Скопје заврши со полиција

Редакција
Нова расправија помеѓу градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска и претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски прекина седница за советнички прашања на Советот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нова јавна кавга меѓу Пендаровски и Мицкоски

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и претседателот на Македонија, Стево Пендаровски повторно се скараа, овојпат за прославата на мечкин камен за големиот празник Илинден. Пендаровски...
Македонија ТОП СТОРИИ

За што се „скараа“ СДСМ и ДУИ

Редакција
Денеска ќе биде појасно дали навистина има проблеми во владејачката коалиција помеѓу СДСМ и ДУИ или станува збор за уште едно дефокусирање на јавноста од...
Локално

Пиштол и нож извадени во кавга во скопска детска градинка

Редакција
Во Скопје во детската градинка на улица „Рокомија“, настанала вербална расправија помеѓу З.Џ.(40) и Б.З., двајцата од Скопје. По кавгата З.Џ. извадил пиштол, додека Б.З. извадил...