еМагазин

Tag : Кристина Арнаудова

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) По подолга пауза, Кристина Арнаудова ја објави песната “Засекогаш“

Редакција
По подолга музичка пауза, денеска во етерот е пуштен новиот сингл на Кристина Арнаудова, “Засекогаш“. Музика и текст се на Весна Малинова, а аранжманот и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кристина Арнаудова за „Проектот куќа“: „Иако цела година упатувам апели и барања, нашето општество не е навикнато да се вклучува во проекти за помош на најзагрозените“

Редакција
Кристина Арнаудова Петровски е автор на „Проект куќа со Кристина“, хуманитарен телевизиски проект, кој ќе се емитува на телевизија „Телма“ во недела на 19 септември. Преку...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Погледнете ја првата епизода од „Проект куќа“, која произлезе од хуманитарната мисија на Кристина Аранаудова за топол дом за сите

Редакција
Изработена е пилот емисија од првата епизода на телевизискиот хуманитарен проект „Проект Куќа“, кој произлезе од проектот „Топол дом за сите“ кој здружението „Проект Среќа“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Средба помеѓу првата дама Пендаровска и Арнаудова: Помош за децата со помалку можности

Редакција
Првата дама Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска и пејачката и основач на Здружението „Проект среќа“ Кристина Арнаудова се сретнаа се со цел да договорат соработка за децата...
Забава

(Галерија) Кој македонски дизајнер креира уникатни парчиња за познатите личности?

Редакција
Тамара, Викторија Лоба, Лозано, Биг Мама, Елена Стефановска, Кристина Арнаудова, Теа, Ведрана се само дел од познатите личности за кои се креаираат уникатни парчиња од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Проект Среќа“ и Општина Центар отвораат бесплатно детско драмско студио за деца во социјален ризик

Редакција
Здружението за хумано-општествен развој „Проект Среќа“ со поддршка на Општина Центар го најавува „Неверленд“, првиот од низата проекти кои годинава заеднички ќе ги реализираат здружението...
БАШ НИ Е ЌЕФ

На годинешниот Фестивал на младо вино во „Тиквеш“ собрани над 154.000 денари за поддршка на училиште за талентирани деца изложени на социјален ризик

Редакција
Деветтиот по ред Фестивал на младо вино во организација на винарницата „Тиквеш“ и оваа година имаше општествено одговорна и хуманитарна димензија. „Тиквеш“ како домаќин ги...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Кристина Арнаудова и децата од „Шарено лето“ собраа 35 ќеси ѓубре во Маврово

Редакција
Децата кои учествуваа на спортско-забавниот летен камп за среќни деца „Шарено лето“ кој е во организација на Кристина Арнаудова, собраа 35 вреќи ѓубре во Маврово....