еМагазин

Tag : лизгање

Локално ТОП СТОРИИ

Детали за несреќата во Чаир: И таткото на загинатите браќа бил на местото каде се вршел ископот

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи извршија увид на местото во општина Чаир...
Локално ТОП СТОРИИ

Лизгање на земјиште предизвика несреќа: Двајца браќа загинаа во Чаир

Редакција
Двајца работници на возраст од 26 и 28 години загинаа утрово во несреќата во скопски Чаир. -На 01.06.2019 околу 11 часот пријавено е дека на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Лизгање на земјиштето му се заканува на Водно, поради градежната узурпација

Редакција
Институтот за комуникациски студии изработи видеа за запознавање со Водно, во кое предупредуваат дека мегаломанските идеи ќе придонесат да се појават свлечишта. Екологистите и експертите...
Локално

(Фото) Штип за прв пат доби лизгалиште, лизгањето ќе биде бесплатно

Редакција
Штип за прв пат доби лизгалиште, а лизгањето ќе биде бесплатно, информираат од Општина Штип. Лизгалиштето ќе функционира триесеттина дена, а покрај него ќе има поставено...
Локално

(Галерија) Бесплатни часови по лизгање во Винтерленд

Редакција
Градот Скопје и Хокеј Федерацијa од утре (20.12.2018 година, четврток) овозможуваат бесплатни часови по лизгање за почетници на лизгалиштето „ЕУ за тебе“ во рамките на...