еМагазин

Tag : Михаил

БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест: Собрани парите за лекување на малиот Михаил од Тетово

Редакција
За помалку од еден недела се собраа средствата потребни за лекување на Михаил Ристовски од Тетово, чии родителите побараа помош од јавноста. При раѓањето на...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Приказната за малиот Михаил остава без зборови: Од породување на операција која јуначки ја преброди

Редакција
Први март 2020 година е датумот на кој „Zan Mitrev Clinic“ ќе го одбележи својот 20-годишен јубилеј. По тој повод, токму на тој ден се...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Малиот Михаил за четири часа доби можност за нормален живот

Редакција
Михаил е роден на 19. ноември во Клиничка болница Штип. Веднаш по раѓањето се препознаени симптоми на вродена срцева мана и на возраст од 8...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се десет најчести машки и женски имиња во Македонија?

Редакција
На врвот на листата најчести имиња во минатата година во нашата земја се Михаил кај машките, а Јана кај женските новороденчиња, покажуваат најновите податоци на...
ЖИВОТ

Се породи поранешната новинарка Ана Зафирова

Редакција
Поранешната водителка и новинарка Ана Зафирова, која што публиката најмногу ја памети по голем број на телевизиски проекти, а најповеќе беше препознатлива по нејзината емисија...