еМагазин

Tag : ѓорги спасов

Македонија

Ѓорги Спасов: Каде греши “Беса”на Касами

Редакција
Политичкиот аналитичар Ѓорги Спасов на својот Фејсбук профил, ги анализира последните случувања во врска со обезбедувањето на потребното мнозинство за финалното гласање на уставните измени,
Македонија

Ѓорги Спасов: Касами и Села не ја гледаат големата слика

Редакција
Со свое видување на последните случувања за обезбедување на потребното мнозинство за уставните измени, предвидени со Договорот од Преспа, на својот Фејсбук профил, се осврна