еМагазин

Tag : печат

Македонија ТОП СТОРИИ

Таравари ќе се жали на одлуката на Судот кој му ги даде печатите на Села

Редакција
Јавната „битка“ во владејачката Алијанса за Албанците (АА) продолжува. Од крилото на старо-новиот претседател на партијата, Зијадин Села, соопштија дека Основниот суд во Тетово одлучил...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Клиничката болница „Жан Митрев“ повторно носител на златниот печат од JCI

Редакција
Иако во време на пандемија, тимот на Клиничка болница „Жан Митрев“ успешно по втор пат последователно го верификуваше својот начин на работа и со тоа...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Во пасошите почнаа да се става печатот со појаснување дека припаѓаат на Северна Македонија

Редакција
Во македонските пасоши при излез од земјата почна да се става печатот со кој се појаснува дека патните исправи припаѓаат на Република Северна Македонија. До крајот...