еМагазин

Tag : Перо Костадинов

Македонија ТОП СТОРИИ

Потпретседателите на СДСМ Перо Костадинов и Фатмир Битиќи поднесоа оставки

Редакција
Потпретседателите на владејачката СДСМ, Перо Костадинов и Фатмир Битиќи синоќа поради лошите резултати на изборите, поднесоа оставки од партиските функции. Вицепремиерот за економски прашања Битиќи побара...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Перо Костадинов, старо-новиот градоначалник на Валандово

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле дел од новоизбраните градоначалници. Напоменуваме дека сме во можност да објавиме информации само за оние кои...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Перо Костадинов, старо-новиот градоначалник на Валандово

Редакција
еМагазин во серијал Ви ги преставува новите градоначалници. Кој е Перо Костадинов Перо Костадинов, како кандидат на СДСМ, повторно е избран за градоначалник на Валандово....
Македонија

Вонреден состанок на валандовскиот кризен штаб поради состојбата со Ковид-19

Редакција
Од почетокот на пандемијата до денеска, на територијата на општина Валандово се регистрирани вкупно 20 инфицирани пациенти од коронавирусот од кои девет се веќе оздравени,...