еМагазин

Tag : Кризен штаб

Македонија ТОП СТОРИИ

Се зголемува бројот на македонски државјани кои се наоѓаат во Израел

Редакција
Министерството за надворешни работи денеска соопшти дека бројот на македонски државјани кои се наоѓаат во загрозените подрачја во Израел се зголемува. Формиран е кризен штаб...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кризниот штаб го усвои предлогот да се укинат маските во основните училишта и сертификатите во отворените делови на угостителските објекти

Редакција
Главниот координативен кризен штаб за справување со Ковид-19 (ГККШ) на денешната седница одлучи да ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести и на Владата...
Македонија

Состанок на општинскиот кризен штаб во Битола по серијата земјотреси

Редакција
Градоначалникот на Општина Битола, Тони Коњановски, за денеска во 11 часот, закажа состанок на општинскиот кризен штаб во проширен состав на кој ќе се разгледува...
Македонија

Дополнителни попуштања на рестрикциите ако продолжи стивнувањето на пандемијата, најави Филипче

Редакција
Одлуката за намалување на рестрикциите воопшто не е политичка. Претходно телефонски се консултирав со членовите на Комисијата на заразни болести, кои се согласија за намалување...
Македонија

Владата одобри организација на продолжен престој на учениците во основните училишта

Редакција
Владата на денешната седма седница одобри организација на продолжен престој на учениците во основните училишта за одделенијата кои ќе започнат настава со физичко присуство, со...
Македонија

Вонреден состанок на валандовскиот кризен штаб поради состојбата со Ковид-19

Редакција
Од почетокот на пандемијата до денеска, на територијата на општина Валандово се регистрирани вкупно 20 инфицирани пациенти од коронавирусот од кои девет се веќе оздравени,...
Македонија

Комисијата за заразни болести се уште проценува дали треба да укине забраната за јавниот превоз во тетовскиот регион

Редакција
Комисијата за заразни болести се уште проценува дали треба да укине забраната за јавниот превоз во тетовскиот регион, истакна денеска главниот координатор на кризните штабови...
Македонија ТОП СТОРИИ

Член на општинскиот кризен штаб на Куманово негативен на повторените тестирања за корона вирусот

Редакција
Раководителот на Регионалниот Центар за управување со кризи, Горан Стојановски и член на општинскиот кризен штаб во Куманово на неговиот Фејсбук-профил објави дека дополнително се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Од денеска ќе бидам во домашна изолација

Редакција
По информацијата дека градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој вчера одржа состанок на кризниот штаб на Куманово на кој присуствував и јас, е позитивен на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кризниот штаб бара двонеделен карантин за Куманово поради забрзаното ширење на корона вирусот

Редакција
Општинскиот кризен штаб на Куманово бара воведување карантин, информираше денеска на прес-конференција кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски. Куманово денеска има нови 23 позитивни случаи на коронавирусот...