еМагазин

Tag : пријавени

ЖИВОТ

Четириесет и пет пријавени за фаќање на крстот во Вардар во Скопје

Редакција
Четириесет и пет лица досега се пријавени за учество во традиционалното спуштање на крстот во Вардар во центарот на Скопје на 19 јануари на Богојавление...
Македонија

Македонските државјани во Грција задоволни од можноста да гласаат во амбасадата во Атина

Редакција
Мирно и непречено се одвива гласањето во Канцеларијата за врски на Република Македонија во Атина, каде што се пријавени 15 лица, а правото на глас...