еМагазин

Tag : промени

Бизнис

Големи промени во Одборот на директори на „Окта“

Редакција
Собранието на акционери на „Окта“ АД – Скопје на својата 30-та седница закажана на ден 02.06.2020 година да донесе одлука за избор на членови на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Време на акциски планови и декларации: Замајување или решителни промени?

Никола Осило
Зачестено демонстрира решителност актуелната владејачка гарнитура, најпрво во борбата со криминалот, а сега и со лажните вести. Неодамна СДСМ донесе партиска Декларација во која главен...
Локално

Промени во паркирањето во општина Центар

Никола Осило
Јавното претпријатие Паркинзи на општина Центар (ПОЦ) воведува промени во начинот на користење на резидентните паркиралишта со кои стопанисува, односно отсега тие ќе бидат наменети...
Локално

Кои се промените при паркирање во Дебар Маало, Буњаковец и Капиштец

Редакција
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ воведува промени во зонската поделба на јавните паркиралишта, временското ограничување за користење на паркиралиштата, начинот на...
Македонија

Нимиц: Ова е голем напредок, ги охрабрувам лидерите конструктивно да го финализираат Договорот

Редакција
Сакам да изразам големо задоволство за синоќешниот резултат во Парламентот, изјави за Гласот на Америка медијаторот Метју Нимиц. – Ова е добредојден напредок не само...