еМагазин

Tag : сок

Бизнис ТОП СТОРИИ

Небезбедна серија на сок од брендот ХИПП се повлекува од пазарот

Редакција
Од пазарот се повлекува небезбедна серија од органски био сок од јаболко од брендот ХИПП. Се повикуваат потрошувачите кои го имаат купено посочениот производ истиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нов домашен бренд на природен сок од калинка: Семејната компанија Органик Нар од Богданци започна со производство на Art Juice

Редакција
Семејната компанија Органик Нар од Богданци започна со производство и продажба на Art Juice – нов бренд на природен сок од калинка. Art Juice се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Британскиот сој на Ковид-19 останува доминантен во Македонија

Редакција
Во лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) се изврши секвенционирање на 48 селектирани SARS CoV-2 позитивни примероци. “Истите беа...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Дечиња во Штип продаваа сок на пазар за да соберат донации за Симона

Редакција
Дечиња од Штип денеска се организираа и продаваа сок на пазарот за да соберат пари за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев. „Од капка сок до...
ЖИВОТ

„Вива Спарк“ – поинакво газирано освежување со вистинско овошје за топлото лето

Редакција
На почетокот на долгото и топло лето, македонската компанија „Вивакс“ започна мисија да ги освежи граѓаните со новиот газиран безалкохолен пијалак со премиум-квалитет „Вива Спарк“....