еМагазин

Tag : трговски

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Започна финалното одбројување до големото отворање на Diamond Mall – новиот трговски центар во строгиот центар на Скопје

Редакција
Новиот трговски центар Diamond Mall се очекува да биде отворен во март 2023 година. Тој е интегрален дел од мултифункционалниот комплекс Diamond of Skopje, што...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Русија тврди дека го гранитирала трговскиот во Киев, оти Украинците таму криеле оружје

Редакција
Русија тврди дека го гранитирала трговскиот центар во Киев, оти Украинците таму криеле оружје и опрема. Руското министерство за одбрана објави видео кое, според Русија,...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Владата до 31 мај ги ограничи трговските маржи на основните прехранбени производи

Редакција
Владата на предлог на Министерството за економија на денешната седница донесе Одлука за одредување највисоки трговски маржи на продажните цени на основните прехранбени производи во...
Бизнис

Трговскиот центар Скопје Ист гејт во последна градежна фаза

Редакција
Како што информираше денеска Игор Давков, извршен директор на Ист Гејт Мол, за неколку месеци новиот шопинг мол ќе биде најатрактивна дестинација за посетителите од...
Македонија

Амбасадорот Филипов ќе ја кординира македонската група која со грчката ќе преговара за трговските марки

Редакција
Амбасадорот Ѓорѓи Филипов ќе биде координатор на Меѓународната група на експерти од Република Северна Македонија за трговски марки, и имињата и другите облици на интелектуалната...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Првата средба на бизнис заедниците од Грција и Македонија за трговските ознаки на 15 и 16. мај во Атина

Редакција
Во среда и четврток, на 15 и 16. мај во Атина започнува дијалогот меѓу бизнис заедниците од Северна Македонија и Грција за трговските ознаки согласно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Слаб интерес на македонските фирми за заштита на трговските марки со Македонија/македонско

Редакција
Од октомври до денеска се заштитени пет трговски марки со кратенката МК, една трговска марка со МАК, три со Macedonia и една со придавката македонско,...