еМагазин

Tag : Љубе Бошковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно осум години затвор добија двајца обвинети за грабнувањето на Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски

Редакција
Вкупно осум години затвор добија Виктор Милановски и Саша Челичиќ за грабнувањето на Самоил Костадиновски, внук на поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски. Милановски...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР потврди дека непознато лице пукало врз таткото на исчезнатиот Самоил Костадиновски

Редакција
Непознато лице изутринава пукало во 57-годишниот Љ.К. пред неговиот дом на подрачјето на Аеродром, кој потоа е пренесен во болница за укажување на лекарска помош....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утрово пукано во таткото на внукот на Љубе Бошковски, од кој со месеци нема ни трага, ни глас

Редакција
Фокус неофицијално објави дека утрово околу 8 и 30 часот во скопската населба Лисиче е пукано кон таткото на Самоил Костадиновски, кој е исчезнат веќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Љубе Бошковски кој е на црната листа на САД е соработник во Владата за привлекување странски инвестиции

Редакција
Љубе Бошковски не е советник за странски инвестиции, туку со владин договор е ангажиран како соработник во службите во делот на привлекување на странски инвестиции,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Емотивни сведоштва и апел за помош на таткото и сопругата на киднапираниот внук на Бошковски, која чека второ дете

Редакција
Ексклузивно за Канал 5 со емотивни сведоштва и апел за помош за да се најде Самоил Костадиновски, се огласија неговата сопруга и татко. По Костадиновски,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство бара продолжување на притворот за двајцата уапсени за грабнувањето на внукот на Љубе Бошкоски

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека извршиле дејствија на кривично дело „грабнување“....
Македонија ТОП СТОРИИ

Две лица уапсени за киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски, Обвинителството побара притвор

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје достави предлог за определување мерка краткотраен притвор во траење од 48 часа за две лица за кои постои сомнение дека учествувале...
Македонија

Обвинителство е против повторното изведување докази за „Тортура“

Редакција
Јавното обвинителство смета дека сите битни факти се целосно утврдени и фактичката состојба е целосно јасна и концизна, поради што не предлага повторно изведување на...
Македонија

Завршни зборови на Обвинителството за случајот „Тортура”, за аспењето на Љубе Бошковски

Редакција
Во Основниот кривичен суд Скопје за денеска се закажани завршни зборови на Обвинителството за случајот „Тортура“, кој се однесува на аспењето на лидерот на Обединети...
Македонија

Обвинет во случајот „Тортура“ објасни како бил лишен од слобода Љубе Бошковски

Редакција
Оштетениот во случајот „Тортура“, Љубе Бошковски, дента на неговото апсење на 6 јуни 2011 година не прифатил да се легитимира на полициските службеници од единицата...