еМагазин

Tag : Водоча

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заеви за Божиќ традиционално во Водоча

Редакција
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговата сопруга Зорица, традиционално за Боќиќ го посетија Водочкиот манастир „Св.Леонтиј“. „Секој од нас лично ја има можноста да...
ЖИВОТ

(Фото) Монашење во Водоча

Редакција
На празникот Воскресение Христово, во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, Митрополитот Струмички Наум ги замонаши сестра Христина и сестра Григорија, информираа од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на божествена литургија во црквата „Свети Леонтиј“ во Водоча

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев заедно со сопругата Зорица изутрината присуствуваше на божествена литургија во црквата „Свети Леонтиј“ во манастирот Водоча кај Струмица. „На Божик, во храмовите...