еМагазин

Tag : волонтирање

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) ЕВН Македонија и годинава ја реализираше едукативната програма „Со децата на работа“

Редакција
ЕВН Македонија веднаш по завршување на школската година повторно ги отвори вратите за децата на своите вработени, информираат од таму. Традиционално еднаш годишно, најмладите ги...
Локално

Општинската администрација во Куманово ќе волонтора и ќе дистрибуира кислородни боци за ковид-пациенти во болницата

Редакција
Општинската и администрацијата од јавните претпријатија од Куманово од денеска ќе волонтира и ќе дистрибуира кислородни боци за ковид пациентите во болницата, најави денеска кумановскиот...
Македонија

Лекарите и медицинските сестри од Воениот медицински центар и студенти од денеска волонтираат во ковид центрите

Редакција
Лекарите и медицинските сестри од Воениот медицински центар (ВМЦ) и студентите кои се на шеста година студии на Медицинскиот факултет во Скопје, од денес почнаа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Неготинец кој студира медицина во Русија доброволно се пријави да волонтира во Здравствениот дом во Неготино

Редакција
Неготинец кој студира медицина во Русија се пријави доброволно да волонтира во Здравствениот дом во Неготино, информираа денеска од таа јавна здравствена установа. – ЈЗУ...
Македонија

Кандидатот за градоначалник на Штип, Сашко Николов и за време на кампањата ќе волонтира во штипската болница

Редакција
Кандидатот за градоначалник на Штип на СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција најави дека и во време на изборната кампања ќе биде со пациентите, односно...
Спорт

Виз Ер Скопски маратон со повик за волонтери: Маратонот ќе се одржи на 4-ти октомври

Редакција
По двете успешни трки оваа година, HalkEco Хронометар и Авицена Женска трка, кои што се одржаа под целосна спортска дисциплина и каде што натпреварувачите во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Првонаградена програмата за волонтирање на ЕВН

Редакција
Програмата на ЕВН за поттикнување на волонтерството кај вработените освои две Национални награди за најдобри општествено одговорни практики во Македонија. ЕВН Волонтира во категоријата односи...