еМагазин

Tag : возачки дозволи

ДОБРОСОСЕДСТВО

Македонија и Косово потпишаа договор за меѓусебно признавање на возачките дозволи

Редакција
Министрите за внатрешни работи на Македонија и Косово, Оливер Спасовски и Екрем Мустафа, потпишаа денеска во Приштина договор за меѓусебно признавање на возачките дозволи на
Македонија

Германија ги призна македонските возaчки дозволи

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и амбасадорот на СР Германија, Томас Герберих денеска во Скопје ја потпишаа заедничката декларација меѓу македонското МВР и германското