еМагазин

Tag : зоран ставрески

Македонија

Зоран Ставрески бил повикан на информативен разговор во финансовата полиција

Никола Осило
Порнашениот министер за финансии Зоран Ставревски беше повикан на информативен разговор во финансова полиција, соопшти во емисијата 24 Отворено на ТВ 24 вести, директорот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што се случува со предметот “Подарок“ на СЈО во кој се гони Зоран Ставрески

Редакција
Како резултат на спроведена предистражна постапка на ден 10.10.2018 година донесена е Наредба за спроведување истражна постапка заведена како „Подарок“ против три лица и тоа...
Македонија

Груевски, Јанакиески и Пешески на суд: Ново рочиште за „Траекторија” на СЈО

Редакција
Со презентирање на СМС пораки и други доказни материјали што ги предложи СЈО, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за „Траекторија” во кој...
Македонија

Во судница се читаа 103 СМС пораки меѓу Јанакиески и Ставрески за „Траекторија“

Редакција
Со читање извештај од 31 мај 2017 година со дата бази од СМС пораки меѓу Миле Јанакиески и Зоран Ставрески почна денешното рочиште за „Траекторија“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Подарок“ на СЈО: Како Ставрески и Јанакиески го оштетиле Буџетот за 33 милиони евра

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е именувана како „Подарок“. Меѓу осомничените се поранешниот министер за финансии, Зоран Ставрески и поранешниот министер...