еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Во светот на Биби се негува македонскиот јазик

Редакција
„Јеееј“ …Биби, девојчето со сини очи, црна коса и неверојатна желба за учење наскоро ќе ги освои срцата на сите деца од Македонија. Храбра, вредна,
БАШ НИ Е ЌЕФ

Саем на австралиско образование: „Гледај во иднината – студирај во Австралија“

Редакција
Агенцијата за образование Future Option (www.futureoption.net/mk) ве повикува на Саемот на австралиско образование 2018 „Гледај во иднината – студирај во Австралија“ кој ќе биде организиран
БАШ НИ Е ЌЕФ

Џентлмените на мотори во Скопје собраа 2.242 долари

Редакција
Шест милиони долари се собрани како донации во рамки на движењето „The Distinguished Gentleman’s Ride“ кое годинава обедини 110.000 моторциклисти од 630 градови во 100
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Единаесетгодишниот планинар Бошев го искачи врвот Стефани, на планината Олимп во Грција

Редакција
Единаесетгодишниот планинар Ване Бошев го искачи врвот Стефани, на планината Олимп во Грција, висок 2.911 метри надморска височина. За ова денеска информираше неговиот татко Орданче,
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Кажи ми со танц“ во сабота и недела ќе го исполни Капитол со ритам, движења, музика и поезија

Редакција
Во секој наш разговор постои одреден „шум“. Тоа е мало недоразбирање зависно од карактерот на индивидуата и од начинот на изразување. Зборовите и речениците не
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Citroen на парадата по повод 120-годишнината од Парискиот автомобилски саем

Редакција
Вчера во Париз, по повод историската парада за прославување на 120-годишнината на „ParisMotorShow“, која почна од La plaza de la Concordia, Citroën изложи 25 автентични
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото+Видео) Тензија помеѓу две непознати групи пред Капитол мол

Редакција
Пред Капитол мол десетици луѓе се во голема караница. Два различни ставови и лути изрази на лицата, но двете групи со млади деца пред молот,
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Џентлмените возеа мотори низ Скопје за да ја подигнат свесноста за машкото здравје

Редакција
Трета година по ред, Скопје беше дел од глобалното движење „The Distinguished Gentlemans Ride“ чија што цел е да се подигне свеста кај мажите за
БАШ НИ Е ЌЕФ

Огромен интерес за домашниот путер од лешник на Пеце: Теглите сигурно ќе стигнат до Вас

Редакција
Приказната што „еМагазин“ ја објави за Пеце Клечкароски, кој произведува домашен путер од лешници, наиде на голем интерес кај читателите кои го контактираа Пеце за
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Слоновите Дуња и Даела пристигнаа во Зоолошката градина

Редакција
Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години стана дом на слонови. Денеска во Зоолошката градина пристигнаа Дуња и Даела. Голем број на дечиња со