еМагазин

Tag : Панче Тошковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Назим Буши од ДУИ од денеска министер за внатрешни, на Тошковски му заврши мандатот

Редакција
Од денеска министер за внатрешни работи е кадарот на ДУИ, Назим Буши. Мандатот на техничкиот министер Панче Тошковски, кадар на ВМРО-ДПМНЕ, според Законот за влада,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Министерот Тошковски објави фотографија со семејството

Редакција
Многу малку се знае за приватниот живот на министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски. Тој за Велигден со семејството е во Охрид, а од таму...
Македонија ТОП СТОРИИ

Да не се врши притисок врз полицијата: Министерот Тошковски за приведувањето на Фуркан Салиу

Редакција
За приведувањето на новинарот Фуркан Салиу на Фејсбук се огласи и министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Пронајден и пиштол: МВР со детали...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тошковски ги повика Џафери и Османи да помогнат во фотографирањето за лични документи

Редакција
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски ги повика техничкиот премиер Талат Џафери и министерот за надворешни работи Бујар Османи, да помогнат околку фотографирањето на граѓаните...
Локално ТОП СТОРИИ

Нов пункт за издавање лични документи ќе биде отворен во Идризово

Редакција
Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска информираше дека в среда ќе се отвори нов пункт за вадење лични документи што ќе се наоѓа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи го демантира Тошковски дека македонските граѓани може да патуваат низ земјите-членки на ЕУ со пасоши со старото име

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, го демантираше министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, дека македонските граѓани може да патуваат низ земјите-членки на Европската Унија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од нарачани 400.000 пристигнале само 20.000 обрасци за пасоши со „Северна“

Редакција
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска ги потврди информациите дека фалат обрасци за пасоши со новото име на државата. Тој информираше дека од нарачени...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Панче Тошковски, министер за внатрешни работи во техничката влада

Редакција
Панче Тошковски, кадар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ е новиот министер за внатрешни работи во техничката влада. Тој доаѓа на местото на Оливер Спасовски од владејачката СДСМ....
Македонија ТОП СТОРИИ

Панче Тошковски ја презеде министерската функција во МВР

Редакција
Денеска во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер Оливер Спасовски ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот прв човек на овој ресор Панче...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Панче Тошковски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за министер за внатрешни работи во техничката влада

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го предложи адвокатот Панче Тошковски за министер во техничката влада која треба да се избере до недела на полноќ. Тој ќе дојде на...