еМагазин

Tag : Леонид

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Средствата од продадените билети за две претстави, МНТ ќе ги намени за лекување на Леонид

Редакција
Македонски народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. Средствата од продадените...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

За неколку дена во Општина Центар собрани 901.768 денари за лекување на Лео

Редакција
Во рамки на детската хуманитарна програма организирана од Општина Центар, собрани се 901.768,00 денари за лекување на младиот Леонид Индов Лео, информираа од таму. Општинските...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Младите од Центар даруваат и донираат за Лео

Редакција
Општина Центар продолжува со хуманитарната акција за помош на младиот Леонид Игнов, на кој му е потребно лекување во странство за да закрепне. Во ТЦ...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Хуманитарна изложба на децата од основните училишта во Центар и концерт на “Златно Салвејче“ за помош во лекувањето на Леоид Индов: Да му помогнеме на Лео да ги надмине предизвиците

Редакција
Рамстор Мол и Општина Центар заедно со децата од основните училишта во Ценатр и Златно Славејче организираат хуманитарна изложба и концерт за помош во лекувањето...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Се уште сме му потребни на Леонид, лечењето продолжува, потребни се средства

Редакција
Леонид Индов доживеа несреќен случај со тешка повреда на рбетниот столб, при што не може да ги движи рацете и нозете. По направената операција, потребни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Одржан вториот Ласер ран, донирани средства за лекување на Леонид

Редакција
Вкупно 177 ученици од основните училишта „Лазо Ангеловски“ и „Александар Македонски“ учествуваа денеска на вториот Ласер ран во комбинирано трчање и пукање со ласерски пиштоли....
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Сите вечерва во ТЦ Бисер: Панчо и Андреј од ДНК ќе собираат средства за лекување на Леонид

Редакција
Панчо и Андреј од ДНК ќе бидат позицинирани од 20 до 22 часот во Трговскиот центар Бисер (Аеродром) пред централните скали (до Силбо), каде што...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Сите заедно за Леонид да може повторно да застане на нозе и да ги повторува успесите на NASA Space Apps Challenge

Редакција
Леонид доживеа несреќен случај со тешка повреда на рбетниот столб, при што не може да ги движи рацете и нозете. По направената операција, потребни се...