еМагазин

Tag : маркети

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Совети како да заштедите, да го намалите отпадот на храна и да ја зачувате животната средина

Редакција
Желбата да живееме поздраво и како поединци и /или како семејства подразбира помалку да ја загадуваме животната средина. Односно, да го намалиме отпадот што го...
ЖИВОТ

Рептил Ве повикува – погледнете ја нашата понуда, ќе ја смените навиката каде пазарите

Редакција
Достапноста до маркет, снабденоста со свежи и разновидни производи понекогаш може да влијае на големи животни одлуки, како на пример и на тоа каде да...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Запознајте го Рептил од другата страна: Посакуван работодавач на силно конкурентниот македонски пазар

Редакција
Скопјани го знаат Рептил. И на сон ќе го препознаат зелениот „кроко“ што ги пречекува на влезот од маркетот, насмевката на продавачката, богатата понуда на...
Убава приказна

Рептил маркети прославува 23 години раст на македонскиот пазар

Редакција
Годинава, Рептил маркети прославува 23 години раст на македонскиот пазар. Еден од најстарите синџири на маркети во земјава со најдобрата услуга, Рептил маркети прерасна во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Велија Рамковски се враќа во форма: Ги врати Хедис маркетите, најавува и враќање на телевизијата А1

Редакција
Бизнисменот Велија Рамковски кој деновиве објави неколку видеа на сопствен канал на You tube, во кои зборуваше меѓудругото и за поранешната телевизија А1, за емисијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Меџик“ маркетите на Макпетрол со ново име, ВЕРНА Shop & drive

Редакција
Макпетрол го најавува ребрендирањето на веќе познатите и модернизирани маркети кои од сега ќе бидат под брендот ВЕРНА. Новиот визуелен идентитет и назив на нашите...
Балкан

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

Редакција
Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот...