еМагазин

Tag : пошумување

БАШ НИ Е ЌЕФ

Со масовно пошумување на 30.000 садници dm дрогерие маркт успешно ја заврши втората година од проектот „Пошумуваме заедно за позелено утре“

Редакција
Со масовно пошумување на 30.000 садници на неодамна опожарениот предел во близина на опсерваторијата Кокино, компанијата dm дрогерие маркт успешно ја круниса втората година од...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Diageo ги здружува силите со Боренка во Проектот за пошумување во Македонија

Редакција
Со засадување на 2.000 садници во Берово, Diageo и нивниот локален групацијата Малиќи имаат позитивно влијание врз локалната заедница и животната средина во Македонија, информираат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Волонтери од Телеком и од Сојузот на извидници во масовна акција за обнова на шумите во Источниот регион

Редакција
Волонтери од Телеком и од Сојузот на извидници, заедно со Национални шуми, учествуваа во заедничка еко акција за целосна обнова на шумите во Источниот регион,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Преку проектот „Пошумуваме заедно за позелено утре“ dm дрогерие маркт обезбеди нови 400 дрвја за парк шумата „Гази Баба“

Редакција
Најголемиот европски дрогериски ланец dm дрогерие маркт втора година по ред успешно го реализира големиот национален проект за поздрава животна средина „Пошумуваме заедно за позелено...
ЧИСТА ОКОЛИНА

„Пошумуваме заедно за позелено утре“: dm дрогерие маркт заедно со своите вработени, волонтери и институционални партнери засадија нови 10 хектари земја

Редакција
Во организација на dm дрогерие маркт, во недела, на 27 ноември, во близина на автопатот Миладиновци-Штип, повеќе од 300 вработени на dm дрогерие маркт, волонтери...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) НЛБ Банка засади 3.700 садници во малешевскиот регион, погоден во големите шумски пожари минатата година

Редакција
Под мотото „Пошумуваме заедно“, НЛБ Банка реализираше голема волонтерска акција за пошумување на малешевскиот регион, кој беше еден од најпогодените во големите шумски пожари минатото...
Локално

Нова акција за пошумување на САСА: Засадени 5.000 садници во близина на рудникот

Редакција
И оваа година Рудникот САСА продолжува со реализацијата на долгорочниот проект за пошумување, информираат од таму. Во најновата акција што се спроведе на 5-ти и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со општествено одговорна кампања „Пошумете со еден клик“

Редакција
Со цел да се доближи повеќе до своите клиенти и да им овозможи персонализирани понуди прилагодени на нивните можности и преференции, НЛБ Банка, во согласност...
ЧИСТА ОКОЛИНА

ПроКредит Банка со голема акција за пошумување на голини во реонот на Свети Николе

Редакција
ПроКредит Банка како општествено одговорна компанија продолжува со организација и реализација на зелени активности, како дел од иницијативата #СеГрижамДелувамМенувам, информираат од Банката. „На 11 ноември...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Наместо „Фестивал на пити и вино“ во Велес – пошумување и опрема за пожарникарите

Редакција
Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски денеска и соопшти на јавноста дека одлучил да предложи пренамена на средствата планирани за годинешниот Фестивал на пити и...