еМагазин

Tag : средношколец

Локално ТОП СТОРИИ

Уапсен средношколец од штипската Гимназија по закани кон соучесници на Инстаграм

Редакција
Средношколец од гимназијата „Славчо Стојменски“ во Штип вчера на социјалната мрежа „Инстаграм“ објавил текст со заканувачка содржина. Случајот го потврди СВР Штип од каде информираа...
Локално ТОП СТОРИИ

Средношколецот од Скопје кој беше пронајден мртов починал по пад од висина

Редакција
Министерството за внатрешни работи објави дека средношколецот од скопската гимназија „Георги Димитров“ кој беше пронајден мртов пред неколку дена, а за кој се ширеа шпеклуации...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ученикот заврши на Хируршко: Професор со метален предмет претепал средношколец во Струга

Редакција
Професор со метален предмет денеска околу 13.30 часот повредил ученик во средното училиште „Ибраим Темо“ во Струга. Ученикот бил примен на Хируршкото одделение со повреда...
Локално

Нема крај на жртвите: Почина средношколецот кој беше прегазен на штипскиот булевар Гоце Делчев

Редакција
Почина 15-годишниот средношколец Мустафа Седат, кој пред 12 дена беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот „Гоце Делчев” во Штип. Директорот на СОУ „Коле Нехтенин”,...
Локално

Родители од Штип на протест на пешачкиот премин каде беше прегазен средношколец: Преземето нешто, заштитете ги децата

Редакција
Родители и граѓански активисти на социјалните мрежи повикуваат на протест на пешачкиот премин на булеварот „Гоце Делчев“, откако пред два дена беше прегазен 15 годишен...
Локално

Во критична состојба е средношколецот прегазен во Штип: Неколку метри бил влечен по булеварот

Редакција
Во критична состојба е 15-годишниот средношколец, кој утринава во 9 часот и 10 минути на големиот училишен одмор беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот„Гоце...